E-maily z kontaktního formuláře ve spamu - Wedos a Wordpress

Na Wedosu mi všechny zprávy z kontaktního formuláře padaly do složky SPAM. Web běží na Wordpressu a kontaktní formulář je doplněk Contact Form 7.


Jako první si nastavte SPF záznam - https://client.wedos.com/dns/ , vyberte si web, vlevo v menu DNS záznamy - pak přidejte nový TXT záznam. Aktuální konfigurace (31.1.2018) je nyní tahle (pro IPv4 a IPv6)

v=spf1 a ip6:2a02:2b88:1:4:::80 include:_spf.we.wedos.net -all

pro jistotu si zkontrolujte aktuální konfiguraci v nápovědě SPF Wedosu


nastavení SPF
Výchozí odesílání e-mailů ve Wordpressu funguje přes PHP funkci mail(), která se napojuje na localhost smtp. E-maily z tohoto výchozího nastavení Wordpressu bohužel často končí ve spamu kvůli svým chybným hlavičkám. U mě to byly například tyto

X-Spam-Status: Yes, score=4.981 required=2 tests=[BODY_URI_ONLY=1,
    HEADER_FROM_DIFFERENT_DOMAINS=0.25, HTML_MESSAGE=0.001,
    HTML_MIME_NO_HTML_TAG=0.635, MIME_HTML_ONLY=1.105,
    TO_NO_BRKTS_HTML_ONLY=1.999, T_RP_MATCHES_RCVD=-0.01,
    URIBL_BLOCKED=0.001] autolearn=disabledPro nastavení posílání e-mailů tedy použijeme doplněk Post SMTP. Zkoušel jsem i další, ale tento byl nejlepší v konfiguraci (testuje přímo spojení a také má e-mailový log, takže se můžete přímo podívat do logu co se posílalo).

Nainstalujte si doplněk do Vaší instance Wordpressu a pusťte si průvodce Post SMTP.

Post SMTP setup wizard 

Pro nastavení uveďte Váš SMTP server: smtp-******.m**.wedos.net - vyjedou Vám pak možnosti, které můžete využít. U mě funguje nejlíp port 587. Pak už jen nastavíte e-mail a heslo k Vašemu výchozímu e-mailu a hotovo. Pro jistotu si ještě pošlete testovací e-mail. Testovací e-mail z této aplikace mi sice skončil ve spamu, ale e-maily z kontaktního formuláře už se zobrazují správně ve složce INBOX.


[1] obrázek ke článku je převzat ze zdroje https://www.elegantthemes.com/blog/tips-tricks/use-smtp-to-send-email-from-wordpress